Hlavní rodiny fondů ETF

V současné době existuje mnoho finančních prostředků z ETF. Pro obchodníky nebo investory může být komplikované vybrat si pro své potřeby ten správný. Zde je seznam fondů fondů ETF, které jsem zaznamenal.

 

Ishares – nejrozšířenější ETF rodina

IShares je největší rodina fondů obchodovaných na burze. Nabízí širokou škálu finančních prostředků pokrývajících téměř každou část finančních trhů v USA a v celém světě. Tato rodina je součástí skupiny BlackRock.

Akcie známe jako SPDR jsou spravovány společností State Street Global Advisors. Jedná se o dobře známé fondy obchodované na burze. Nejoblíbenější jsou akcie sledující hlavní americké sektory, od maloobchodníků (XRT) až po stavební firmy (XHB). Ale rodina je mnohem širší a je možné najít také mnoho mezinárodních a dluhopisových ETF.

Invesco PowerShares je další širokou skupinou fondů obchodovaných na burze, které lze použít pro různé obchodní a investiční strategie. Nejoblíbenějším fondem je akcie pro sledování indexů QQQ – Nasdaq 100. Společnost PowerShares nabízí také velmi dobrý seznam komoditních fondů.

 

Inverzní ETF nabízí Proshares

ProShares je společnost, která nabízí zcela unikátní produkty. Specializují se na inverzní a efektivní ETF. Jejich nabídka zahrnuje také velmi specifické fondy, jako jsou inflační ETF a ETF zaměřené na volitilitu trhu. Tyto speciální fondy mohou být použity pro jedinečné obchodní a investiční strategie.

Společnost Guggenheim Investment Company získala ETF fondy Rydex již před časem a konsoliduje portfolio nabízených burzovních produktů. Tato rodina obsahuje specifické měnové kurzy, které se používají ke sledování pohybu měn pro hlavní světové měny vůči americkému dolaru. Jsou také nabízeny některé ETF fondy alternativní energie.

Společnost Vanguard je dobře známá investiční společnost, která od roku 1976 nabízí vzájemné fondy. Když ETF začalo získávat na popularitě v posledních letech, rozšířila společnost svou nabídku a vytvořila také burzovní fondy. Seznam forem ETF je široký, nabízí více než 60 burzovních produktů. Pokrývají akciový trh v USA, stejně jako mezinárodní trhy včetně trhů s dluhopisy.

O dalších způsobech využití různých ETF akcií  pro obchodování na burze si můžete přečíst v Akademii