Indikátory technické analýzy II.

V prvním díle indikátorů technické anylýzy jsme si představili indikátory Parabolic SAR, indikátor MACD, MACD Histogram a Moving Averages. Nyní bych Vám rád shrnul druhou část indexů, které při technické analýze obchodníci využívají. 

Pokud chcete mít přehled o všech důležitých indikátorech a chcete mít aktuální informace o trzích, tak se zaregistrujte do našeho VIP klubu, kde na Vás čeká spousta bonusových informací.

Druhou částí indikátorů technické nalýzy jsou:

  • Indikátor Tick
  • Average Directional Index (ADX)
  • Indikátor TRIN
  • CBOE Volatility Index VIX a VXN
  • CBOE Options Put/Call Ratio

Indikátor Tick

Indikátor Tick se používá zejména při krátkodobém intraday obchodování. Tento indikátor vám ukáže celkovou náladu trhu a to zejména jeho slabost nebo naopak jeho sílu. Kladným signálem u tohoto indikátoru je jeho stoupající hodnota naopak hodnota klesající je signálem negativním. 

Tady se můžete inspirovat jak TICK indikátor využít. A získáte o něm i mnoho praktických informací. Při sledování tohoto indikátoru je určitě na místě trpělivost, protože nemusí dojít k otočení trendu, i když jsou jeho hodnoty na extrémních pozicích.

Average Directional Index

Average Directional Index byl vytvořen z důvodu sledování trendu, což je pro obchodování velice důležité vědět jestli je trh v trendu nebo není. Pokud hodnota tohoto trendu stoupne z pod 20 na hodnoty nad 20 je zřejmé očekávat změnu trendu. Pokud se hodnoty z nad 40 změní na hodnoty pod 40 poznáme tak, že současný trend slábne, a na to se můžete podívat na následujícím obrázku.

Autorem indikátoru ADX je J.Wellesem Wilderem, který indikátor rozdělil do dalších dvou indikátorů a to +ID a -ID, což představuje Positive Directional Index a Negative Directional Index. Co přesně tyto indikátory měří a tipy na to jak je správně použít najdete tady.

Indikátor TRIN

Indikátor TRIN je indikátorem, který určuje převažující trend na trhu. Bývá také označován jako ARMS indikátor. Indikátor TRIN je ve vztahu k trendu reverzní, což znamená, že pokud TRIN stoupá tak trh klesá a naopak. Je spolehlivým ukazatelem trendu a nejvíce ho oceníte při day-tradingu. Hodnoty TRIN z mé vlastní zkušenosti a názorný příklad pro vaši lepší představu.

CBOE Volatility Index VIX a VXN

CBOE Volatility Index VIX a VXN pomáhá určovat zda je panika opodstatnělá a jedná se o propad trhu nebo zda trh začne brzy zase růst. Indikátorem VXN je v tomto případě indikátor pro trh Nasdaq. Má smysl si jej zařadit do pravidelně sledovaných indexů a to jak pro krátkodobé obchodníky tak i pro ty dlouhodobé.

Tady Vám ukáži jak se hodnoty VIX mění v průběhu let a jaké hodnoty máte sledovat.

CBOE Options Put/Call Ratio

CBOE Options Put/Call Ratio je indikátorem spekulací na pokles a spekulací na růst v daném dni. 

Na obrázku se můžete podívat na ukázku jak tento index vypadá. Ještě před analýzou obrázku si přečtěte na co si dát pozor při sledování indexu COBE Options Put/Call Ratio.

Pokud je pro vás toto téma zajímavé a prahnete po dalších informacích, tak můžete pokračovat některým z dalších článků.