Naučte se, jak obchodovat na burze

Naučte se, jak obchodovat na burze. Není to tak složité.  Je pouze zapotřebí to, co v jakékoliv jiné lidské činnosti, která má vydělávat peníze.  A tím jsou znalosti. Je třeba se naučit základy a poznat svět investování na burze.

jak obchodovat na burzeVýhodou je, že většina pravidel a technik funguje stejně, ať už chcete investovat do akcií nebo jsou vaše preferované směry investování do komodit či měnových párů.

Stejně tak je zcela jedno, zda zvolíte obchodování na lokální pražské burze a nebo použijete své znalosti na světových kapitálových trzích jako např. na amerických burzách Nasdaq či NYSE.

 

Technická analýza

Technická analýza patří mezi oblíbené způsoby analýzy jakéhokoliv finančního instrumentu. Věnuje se tomu, jak se mění cena v čase a zobrazuje ji pomocí grafů.

 

Fundamentální analýza

Fundamentální analýza představuje způsob, kterým jsou analyzovány ekonomické parametry akcií. Jde např. o analýzu pravidelných čtvrtletních výsledků jednotlivých firem.

Speciální kategorií fundamentální analýzy je globální makroekonomická analýza , tzv. Global Macro. Ta se věnuje širším oblastem a trendům. Sleduje tedy spíše vývoj sektorů, regionů či jednotlivých zemí. Nejoblíbenějším instrumentem pro investory používající Global Macro analýzu jsou měnové páry.

 

Risk management a správa peněz

Řízení rizika při investování na kapitálových trzích je klíčovou dovedností. Stejně tak i plánování při použití finančních prostředků v rámci investování hraje důležitou roli. Pouze s těmito znalostmi budete opravdu vědět, jak obchodovat na burze.

 

Psychologie obchodování na burze

 

Obchodní systémy a strategie

 

Další zajímavé materiály o investování

 

 

Stále připravuji další a nové texty na různá témata z oblasti investování a krátkodobého obchodování na kapitálových trzích. Pokud Vás zajímá něco konkrétního, napište mi prosím.