Investiční strategie stanovená podle míry rizika, kterou jste ochotni podstoupit

Obchodování na burze je založené na jednoduchosti. Pokud budete používat jednoduché strategie tak můžete dosahovat zisku, což je cílem každého obchodníka. Zaregistrujte se do našeho VIP klubu a podívejte se na moje jednoduché strategie, indikátory a analýzy. 

Součástí vaší obchodní strategie by také mělo být určení výnosu vašich obchodů. Zásadním pojmem při správném řízení rizika je totiž rentabilita. 

Řízení rizika při obchodování na burze se označuje jako Risk reward ratio (RRR). Jednoduchost výpočtu RRR spočívá v tom, že výnos u každého obchodu musí být 3x větší než ztráta.

I přes takto jednoduché pravidlo, je spousta obchodníků, kteří ho nedodržují. A dovolí vyšší ztrátu než 1 dolar při očekávaném výnosu 3 dolary. Správný poměr mezi ziskem a ztrátou kontrolujte i v průběhu obchodu a sledujte také stop-loss úroveň. Pokud chcete o Risk reward ratio zjistit více tak si přečtěte náš článek.

STOP- LOSS A RIZIKO

Ochranný stop-loss je hranice, která definuje maximální možnou ztrátu na obchod. Jedná se o hranici, kterou obchodník nastaví svému brokerovi nebo si ji nastaví mentálně ve své hlavě. To ho pak udrží ve správné a pevně stanovené hranici, kdy obchod uzavře. Více o pravidlech stop-loss.

Existuje několik variant rizik, se kterými se při obchodování můžete setkat. Mějte na paměti, že bez znalosti těchto rizik jen stěží vyděláte.

Tipy rizik při obchodování na burze:

  • Jak velké je riziko?
  • Kolik obchodů mohu zároveň otevřít?
  • Poměr riziko vs. výnos

Odpovědi na tyto otázky a názorné příklady jsem pro vás sepsal na stránkách jak obchodovat akcie. Už od samého počátku plánujte jednotlivé pozice s ohledem na řízení rizika.

Základem úspěšného investování do akcií je riziko a ekonomika

S investováním do akcií je spojené velké riziko. Trhy jsou nestabilní. Reakce trhu vycházejí z ekonomiky a každá ekonomika má své vzestupy a pády. Oddalování přirozeného pádu jen zvětšuje reakci trhu, která pak nastane.

Jak velké investiční riziko podstoupíte?

Podle toho jaké riziko jste ochotni při obchodování podstoupit se sestavují vaše investiční strategie.

Jaký druh jste investora?

  • Konzervativní investor
  • Opatrný investor
  • Agresivní investor
  • Gambler (hazardér)

Podle pravidla obchodování je nutné vždy k dosažení zisku podstoupit riziko. Žádná bezriziková investice neexistuje. Zjistěte jaký jste typ obchodníka.

Přečtěte sí více o obchodních strategiích, a vyberte si podle toho jaký jste druh investora.