Proč používat také historické burzovní grafy

Je to velká chyba investorů, že  často zcela opomíjejí historické burzovní grafy. Také mnoho obchodníků, kteří se soustředí na krátkodobou analýzu burzovních cenových grafů a vynechají analýzu dlouhodobých burzovních grafů, udělá při obchodování více chyb.

Kontrola historických grafů situace na akciovém trhu a důležitých cenových hladin by mohla poskytnout cenné informace pro dnešní obchodování na burze a investiční rozhodnutí.

Historické burzovní grafy by mohly poskytnout několik důležitých kousků informací o tom, jak se akcie chovaly ve specifických situacích, jako je zveřejnění špatného výdělku, zvýšení hlavní úrokové sazby centrální bankou, snížení této sazby, problémy s dluhem, velký bankrot a mnohem více.

Zde jsou tipy jak maximalizovat výnosy pomocí historických grafů ve vaší analýze.

Pravidelně kontrolujte dlouhodobé burzovní grafy

Kontrolujete pravidelně historické cenové grafy? Myslím si, že každé obchodní nebo investiční rozhodnutí by mělo být založeno na znalostech historického vývoje cen akcií.

Proč? Existuje mnoho důvodů, ale nejdůležitější je porovnat dnešní situaci na trhu s historickými grafy tehdejší situace na trhu.

Je to stará vědomost, která by měla být vtisknuta do hlavy každého investora a obchodníka, která říká: historie se opakuje a opakuje. Pokud si myslíte něco jiného, děláte to na vlastní riziko.

Pro dlouhodobé burzovní grafy nastavte více časových rámců 

Mým základním pravidlem pro úrovně podpory a odporu je, že taková úroveň zjištěná v delším období (například měsíční nebo týdenní) je mnohem důležitější, než úroveň podpory nebo odporu zjištěná v kratším období (denní nebo intradenní).

Takže, na základě této vědomosti, se vyplatí zkontrolovat historii obchodování několik měsíců nebo let zpětně. Obzvláště techničtí obchodníci by měli tyto metody používat a implementovat více období do své analýzy grafů a historický typ grafu častěji používat než ne.

Historické cenové grafy vám pomohou identifikovat hlavní úrovně podpory a odporu. Já osobně používám tři základní grafy, když studuji historické údaje o akciových trzích.

Měsíční historické burzovní grafy

Měsíční je nejdelší časové období, které používají swingoví a poziční obchodníci. Zde byste měli sledovat nejkritičtější úrovně podpory a odporu pouze na historických burzovních grafech.

Týdenní historické grafy cen akcií

Toto střednědobé období vám pomůže určit dobré obchodní příležitosti. Zde můžete vidět, jak se cena akcií chová poblíž důležité úrovně podpory nebo odporu. Signalizuje také nejlepší možné hodnoty pro stop loss.

Denní časový rámec

Toto je nejkratší časový rámec pro swingové a poziční obchodníky. Použijte ho k přesnému výběru vstupního bodu.

Měli byste umístit všechny tři grafy dohromady na jeden nebo více monitorů tak, abyste viděli všechna období společně. Vždy je důležité znát hlavní úrovně podpory a odporu z delšího časového rámce. Historické cenové grafy jsou pro takovou analýzu cennými nástroji.

Typy historických cenových grafů lze také určit podle typu obchodování s akciemi, které chcete použít. Pokud jste daytrader, pravděpodobně není nutné mít měsíční grafy, ale váš dlouhodobý graf by mohl být denní – pokud je váš hlavní obchodní rámec minutový nebo hodinový graf.

Všechny tyto grafy by však měly být založeny na jednoduchém čtení grafu. Pokud chcete použít několik ukazatelů, uspořádejte si je prosím.

Více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.