Tipy a lekce čtení akciových grafů

Čtení akciových grafů je primární aktivitou jakéhokoli technicky založeného obchodníka. To znamená, že pokud máte v úmyslu uskutečňovat swing obchody, poziční obchody nebo dokonce intradenní obchody, musíte pochopit jak číst akciové grafy.

Technická analýza je disciplína, kterou musíte pochopit a dokonale ovládat. Základy čtení grafu, ukazatele nebo způsoby mapování ceny akcií je pouze několik témat, která se musíte naučit a používat.

Vytvořil jsem tuto speciální část mého webu, věnovanou tipům a lekcím čtení akciových grafů, které jsem se naučil během své obchodní kariéry. Mnoho z nich není o technické analýze, ale o přístupu ke čtení grafu.

Uspořádání grafu

První část tohoto tutoriálu popisuje způsoby jak nastavit uspořádání pro čtení grafu. Je velmi užitečné mít na obrazovce několik grafů s různými časovými rámci najednou, aby bylo možné kontrolovat situaci.

Vzorové uspořádání grafu

 

Další text popisuje způsob jak mít čitelné akciové grafy, které usnadňují vaši technickou analýzu.

Nedoporučuji na vašem grafu používat mnoho různých indikátorů. Pokud však máte nějaké speciální indikátory a chcete je používat, zde naleznete tipy, které vám pomohou začlenit je do vaší analýzy grafu bez omezení čitelnosti grafů.

Nezapomeňte pro čtení grafu používat analýzu více časových rámců. Zlepšuje to výsledky vaší analýzy.

Bezplatné online akciové grafy

Spousta obchodníků chce využívat volné zdroje, aby šetřili peníze. Může to být dobré a použitelné, pokud se naučíte jak obchodovat, jak číst akciové grafy a pokud testujete své metody a strategie. Nakonec byste ale měli používat nějaké profesionální nástroje a neznamená to, že tyto nástroje jsou drahé.

Zde je několik praktických tipů týkajících se bezplatných online grafů a nějaké dobré funkce, které byste měli zkontrolovat, pokud používáte bezplatné online grafy. Další nápady poskytují nějaké rady kde najít dobré online grafy a proč se vyvarovat interaktivních grafů a 3D akciových grafů.

Bullish a bearish grafy

Trendové obchodování je poměrně dobrou obchodní technikou. Používá trendovou analýzu a definice. Já osobně používám tyto metody pro mé obchodní strategie také. Zde je několik tipů jak při čtení akciových grafů zjistit, zda je situace na trhu vzestupná (bullish) nebo zda vidíme negativní, bearish trendové grafy.

Historické dlouhodobé grafy

Měsíční a týdenní grafy by měly být zahrnuty do vaší rutiny analýzy grafu. Rozpoznání podpory a odporu ve větším časovém rámci je velmi důležité.

Historické akciové grafy jsou důležitou součástí jakékoliv analýzy používané swing a pozičními obchodníky. Musíte najít dobrý zdroj historických údajů o cenách akcií.

Najděte více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.