Jak číst týdenní burzovní grafy

Týdenní burzovní grafy by měly být součástí vaší technické analýzy grafů. Nastavte svůj grafový software tak, aby na stejné obrazovce zobrazoval několik grafů v různých časových rámcích. Zkontrolujte denní a měsíční grafy spolu s týdenním časovým rámcem.

Toto nastavení živých burzovních grafů je užitečné pro swing obchodování, ale také pro poziční obchodníky s ETF nebo akciemi. Na denních grafech si připravíte vstupní a výstupní body pro obchod. Týdenní burzovní grafy jsou však důležité, abyste viděli širší souvislosti. Analýza technické situace jakéhokoli tržního tickera není úplná bez kontroly týdenního časového rámce na cenovém grafu.

Často můžete vidět, že situace na denním grafu není příliš jasná. Naopak u dlouhodobých technických grafů je snazší číst úrovně podpory a odporu.

Jak analyzovat týdenní burzovní grafy ve vašem grafovém softwaru

Vždy byste měli hledat důležité úrovně podpory a odporu. Musíte najít odpovědi na otázky typu: Je aktuální cena blízko této úrovně? Existuje možnost přejít na jinou důležitou úroveň – nahoru nebo dolů? A týdenní burzovní grafy pomáhají najít odpovědi.

Podívejte se níže, abyste zjistili, jak snadné je číst technické grafy, pokud jsou ve větších časových rámcích, jako je týdenní období.

Důležité úrovně podpory a odporu najdete velmi snadno na týdenních burzovních grafech, jak můžete vidět na příkladech výše a níže.

Pokud chcete obchodovat s konkrétními akciemi nebo ETF, je důležité tyto úrovně vidět a znát. Proč? Pokud se cena akcie blíží silné úrovni odporu, nestojí za to vstoupit do nového dlouhodobého obchodu.

Také, pokud se cena akcií odtahuje od silné úrovně podpory, může být dobré vstoupit do dlouhodobého obchodu. Nebo pokud cena překonává důležitou úroveň podpory nebo odporu, může nabídnout velmi dobrou obchodní příležitost.

Identifikace úrovně podpory a odporu může také pomoci s definováním možného cíle a stop loss úrovně pro takový obchod. Je to důležité pro správu peněz vašich obchodů s akciemi. Víte také, kde obchod ukončit.

Více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.