Dva důvody pro používání analýzy více časových rámců při obchodování s akciemi

Pokud se zajímáte o obchodování s akciemi, pravděpodobně jste již slyšeli o analýze více časových rámců pro obchodníky. Technická analýza používající více časových rámců vyžaduje použití více než jednoho typu grafu. Swing obchodníci používají denní grafy, poziční obchodníci používají hlavně týdenní nebo denní grafy. Intradenní obchodníci používají grafy mnohem kratšího časového období v rozsahu od 3 minut do 4 hodin.

Mohli byste si myslet, že swingový obchodník používá pro své potřeby výlučně denní graf a intradenní obchodník pouze grafy základního pětiminutového období. To ale není správně. Nejlepší a nejúspěšnější obchodníci s akciemi používají více časových rámců najednou. Existuje několik důvodů, proč to dělají.

Používání technik analýzy více časových rámců pro management obchodu

Použití grafů s různými časovými rámci vám pomůže s těmito úkoly týkajícími se obchodování s akciemi:

  • Nalezení ideálních vstupních úrovní pro obchodování (hlavní + nižší)
  • Plánování vašeho obchodního cíle (grafy delších časových rámců)
  • Nalezení a správa úrovní stop loss (Kratší časové rámce)

Musíte přesně definovat hodnoty pro nastavení vašeho obchodu. Vstupní hodnota, počáteční stop-loss oblast a cílová úroveň.

Na grafu vašeho hlavního časového rámce můžete mít problémy s nalezením nejlepšího bodu pro vstup nebo stop-loss. Takže musíte zkontrolovat kratší časové rámce a zjistit, zda nabízí přehlednější graf cenové situace. Typický swingový obchodník použije denní nebo 4hodinový graf jako svůj primární nástroj pro analýzu. On nebo ona by měl také vždy zkontrolovat hodinový graf, protože může nabídnout přesnější body pro vstup a stop-loss úrovně.

Graf 30 minutového časového rámce

Graf 60 minutového časového rámce

 

Dalším krokem je nastavení cílové obchodní úrovně nebo oblasti. Swing obchodník obvykle zkontroluje denní graf. Ten ale může být někdy neuspořádaný nebo nejasný. Delší časový rámec, týdenní graf, často ukáže čitelnější obrázek, protože filtruje méně významnou podporu nebo odpor.

Nastavení a obchodování více časových rámců

Možná uvažujete o tom, kolik různých časových rámců použít. Nejprve si vždy uvědomte, že byste měli zachovávat věci jednoduché, abyste se vyhnuli tomu, že se v nich nebudete moci vyznat. Musíte se držet maxima tří různých časových rámců.

Optimální časové rámce se liší v závislosti na vašem obchodním stylu. Intradenní obchodník použije jiné grafy než swing obchodník. Existují také různé druhy intradenních obchodníků, někteří zakládají své rozhodnutí na 3-minutovém grafu někteří na 15-minutovém grafu.

Několik příkladů různých metodik obchodování s více časovými rámci můžete najít v těchto článcích:

Analýza grafů využívající více časových rámců

Jeden důvod, proč používat delší časový rámec – např. týdenní pro swing obchodníky – je možnost vidět důležitější úroveň podpory a odporu. Týdenní zobrazení efektivně filtruje méně důležité úrovně a umožňuje vám vidět, kde je skutečně silná oblast. Pomáhá vám dělat  analýzy a obchodní rozhodnutí efektivněji.

Graf týdenního časového rámce

Zde je několik článků s tipy pro používání týdenních a dlouhodobých grafů:

Neomezujte se

Pokud pro svou analýzu grafů a obchodování používáte pouze jeden časový rámec, omezujete se. Pokud začnete používat více časových rámců, můžete významně zlepšit výsledky vašich strategií obchodování na burze a zkompletovat svůj obchodní systém.

Najděte více na souvisejících stránkách