Způsoby sledování intradenního objemu akcií pro lepší načasování trhu

Intradenní monitorování objemu akcií je osvědčeným způsobem jak zlepšit načasování vašich vstupů na trh a výstupů z něj. Abnormální objem během obchodního dne naznačuje silnou akci a vy byste měli být připraveni použít tuto důležitou informaci pro své obchodní strategie.

V případě, že jste si připravili seznam akcií, které chcete monitorovat pro případný swing nebo poziční obchod, je důležité vědět, jestli je současný pohyb cen akcií doprovázen silnou úrovní obchodovaných akcií.

Každý pullback nebo breakout pohyb doprovázený abnormálním objemem akcií nebo nadprůměrnou obchodní aktivitou představuje mnohem lepší příležitost pro výnosný obchod. Chcete-li udělat výnosnější swing obchod nebo intradenní obchod, musíte monitorovat objem akcií vůdců a hybatelů.

Použijte živé burzovní kotace v softwaru pro obchodování s akciemi

Chcete vědět, jak sledovat tuto hodnotu v reálném čase? Je to snadné. Vše, co potřebujete, je bezplatný obchodovací software, jako je například Medved Trader (nový produkt vytvořený bývalými tvůrci Quotetrackeru) a zdroj dat v reálném čase (jako je váš makléř nebo specializovaný poskytovatel dat).

Poté musíte definovat seznam akcií, které chcete monitorovat. Nakonec musíte nastavit zobrazení v Medved Traderu tak, aby zahrnovalo tyto dva sloupce: Vol% a Avg Volume. Avg Volume je průměrný denní objem obchodu s akciemi dodaný z webových stránek Yahoo finance. Vol% je procentní úroveň aktuálního objemu k Průměrné hodnotě. Na tomto snímku mého monitoru můžete oba důležité sloupce vidět.

E-signál je další možností, která nabízí praktickou funkci zobrazení objemu obchodování s cennými papíry v reálném čase, aby bylo možné vybrat vůdce pro aktuální obchodovací den.

Alternativa ke kontrole intradenního objemu na burze

Pokud zmíněný software nepoužíváte, můžete se pokusit dosáhnout daného výsledku jiným způsobem. Vložte svůj ticker do seznamu do vašeho obchodovacího softwaru. Pak monitorujte aktuální denní objem těchto akcií. Zkontrolujte také průměrný objem, který je dostupný na webových stránkách Yahoo finance. Zde je příklad, kde hledat tyto informace pro AAPL:

Pak můžete porovnat aktuální objem akcií, se kterými chcete obchodovat, s průměrnou úrovní objemu, kterou najdete na webu Yahoo. Je také dobré zapsat si 50% úroveň průměrného objemu. To můžete udělat snadno pomocí tabulky v Excelu.

Pokud vidíte, že objem obchodování dosáhl úrovně 50% nebo více během několika hodin po otevření trhu, pak víte, že se s těmito akciemi něco děje. A můžete očekávat, že objem obchodování na burze na konci dne bude vyšší než je průměrná úroveň.

Software od makléře by mohl být také použit pro sledování objemu akcií

Další možností je sledování dnešního objemu obchodu v reálném čase ve vašem obchodovacím softwaru, který poskytuje makléř. Krátkodobí obchodníci často dostávají data o obchodování v reálném čase také na tuto makléřskou platformu, takže je na ní možné sledovat intradenní hodnoty. Jediným problémem je, jestli je na této platformě k dispozici také průměrný objem obchodování.

Průměrná výše objemu obchodu je vypočtená hodnota a všiml jsem si, že není snadno dostupná ani na obchodní platformě nejlepších online makléřů. Takže, prosím, zeptejte se svého makléře.

Zjistěte více na souvisejících stránkách:

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.