Poskytovatelé burzovních dat

Mít k dispozici aktuální realtime data o cenových kotacích a provedených obchodech je jedna z nejdůležitějších věcí, které musí mít trader a obchodník na burze k dispozici. Proto je důležité zvolit si kvalitního poskytovatele těchto informací.

Ideální jsou dva zdroje burzovních dat

Doporučuji mít nejméně dva zdroje dat pro případ, že by jeden selhal z jakéhokoliv důvodu.

Mnoho brokerů poskytuje tyto data jako součást přidaných služeb a to buď bezplatně nebo za poplatek navíc.

Specializované firmy pro dodávku burzovních dat:

  • Esignal
  • RealTick
  • DTN
  • MarketFeed

 


 

E-SIGNAL

 

ESignal patří ke špičce v oboru firem poskytujícím informace o cenách na burze. To se promítá i do jeho cenové nabídky. Řada profesionálních daytraderů jej využívá. Součástí jeho služeb je i příslušný software na zpracovávání těchto dat. Nabízí širokou paletu možností , jak dodávaná data zpracovávat. Nabízí velké množství dat z různých burz, včetně evropských burz. Nabízí intraday grafy s historií až 60ti dnů. Software obsahuje i možnost zaintegrování trading platformy pro daného brokera. Ve spolupráci s řadou brokerů nabízí slevy.Podrobnější informace, včetně demo, jsou k dispozici.  Je možné si služby Esignal také okamžitě předplatit.

 

REAL TICK

 

RealTick je produkt obsahující data i software od společnosti Townsend Analytics, předního leadra v oboru burzovních dat. Patří mezi špičku v oboru. Je populární mezi daytradery a oblibu si získal mimo jiné i pro své intraday scannery trhu (např je jediný licencovaný pro Tony Oz scannery). Opět nabízí integraci s trading systémy řady brokerů, ve spojení s nimi jsou nabízny různé slevy na data.

 

DTN

 

Data Transmission Network je na trhu finančních dat již delší dobu. Patří do stejné kvalitativní kategorie jako Esignal či RealTick. Nabízí několik řad produtů pro různé obory včetně finančnictví. Nabízí jak vlastní software pro zpracování dat , tak pouze data pro zpracování v jiných software. Data jsou dodávána jak přes Internet , tak i dedikovanými satelitními spoji. Produktey pro finanční trhy nabízí divize DTN Market Data Co. V závislosti na typu produktu se odvíjí i cena (např IQFeed pro MedvedQuotetracker stojí pouze 20 USD/měsíčně)

 

Marketfeed

 

MarketFeed je poskytovatelem finančních dat zejména pro software třetích stran (např. Medved Trader, WorldWatch atd.).

 

Ať už se rozhodnete využívat burzovní data od svého brokera nebo si pořídíte specializovaný zdroj, ověřte si kvalitu dodávaných informací , co daný zdroj nabízí a mějte po ruce nějakou zálohu.

Získejte i další informace, které jsou důležité pro vaše ziskové burzovní obchody