Sledujte více časových úseků, když analyzujete situaci na burze

Vždy, když odcházím od očního lékaře, je to vždy nepříjemné uvědomování si, že stárnu. Doktor se zeptal “lepší nebo horší” po několika změnách různých čoček až jsem nakonec řekl “lepší”. Začínám se obávat, že jednoho dne odejdu od doktora s brýlemi, které budou mít šíleně tlusté čočky a budu vypadat jako žába…..

Přitom hluboko uvnitř svého já, kde si schováváme své nejniternější pocity pouze pro sebe, víme, že nejraději bychom zůstali u starých brýlí. Přesto si však uvědomujeme, že abychom viděli , musíme se postavit skutečnosti a říci si pravdu o svém stavu a posunout se kupředu. Pravda není často příjemná, ale umožňuje nám jít neustále kupředu.

Krátce poté, co jsem udělal 180stupňovou změnu ve svém obchodování v začátcích své obchodní kariéry, jsem se opět vrátil ke svým starým problémům. Největší problém pro mne byla změna časových úseků. Obchodoval jsem podle 5ti minutových grafů, avšak když se pozice blížila mojí hranici stop-loss příkazu, přepínal jsem na 15ti minuté, 30ti minutové, 10ti denní a možná až na denní grafy. Skončil jsem jakmile obrázek vypadal lépe. Mnoho obchodníků (traderů) takto činí v případě, že se jejich obchod vyvíjí proti jejich očekávání a oni nechtějí realizovat ztrátu. O tom, že svůj krátkodobý obchod (daytrade) držíte již příliš dlouho se dozvíte nejpozději , když dostanete od firmy jejich výroční zprávu coby jejich akcionář.

Stejně tak je mnoho obchodníků, kteří hledají delší časové úseky ve snaze najít méně stresující způsob obchodování, který nebude náročný na provize brokerům. Místo sledování 1minutového, dívají se na 5ti či 15ti minutový graf. Často tito obchodníci, kteří strávili příliš mnoho čsu o 1minutových grafů, ztratitli svou schopnost trpělivosti a budou mít snahu předpovídat co se asi stane a budou otevírat pozice rychleji než by měli.

Zvolte si hlavní časový rámec pro své analýzy

Pokud zažíváte podobné pocity, pak jste na nejlepší cestě ke stresu, úzkosti a finančním ztrátám. Není rozdílu mezi používáním brýlí na čtení, když je použijete, nebo nepoužití brýlí na noční vidění, když řídíte v noci.

Jak však bojovat proti těmto problémům ? Zde je pár návodů.

Zaprvé , zeptejte se sami sebe: “ Co je můj hlavní časový rámec pro obchodování?”

  1. investování podle týdenních grafů ?
  2. swing-trading podle denních nebo 60ti minutových grafů ?
  3. daytrading podle 15ti či 5ti minutových grafů ?
  4. nebo snad pití Red Bullu a sposty kávy a scalpování na 1minutových grafech ?

Ať už je Vaše odpověď jakákoliv, ujistěte se , že jste s takovou volbou spokojeni, že Vám vyhovuje a také si to skutečně vyzkoušejte.

Např. zvolíte daytrading s 15ti minutovými grafy.

  • začněte na denních grafech a identifikujte hlavní formace, trendy, ceny, klouzavé průměry, support, resistance atd.
  • Totéž opakujte na 60ti minutovém grafu
  • Totéž opakujte na 15ti minutovém grafu
  • POTÉ SE ZASTAVTE
  • Proveďte přípravu, zvolte nastavení, risk/reward (risk/zisk) poměr, otevřete pozici, konktrolujte ji a uzavřete pozici

Před nějakou dobou jsem se naučil , že “ Buď konzervativní a důkladně si vybírej své obchody a jestliže obchod nevyjde a budeš realizovat ztrátu, vyčerpal jsi tím pouze malou část svých sil a zdrojů a můžeš obchodovat další den”

Proto provádějte analýzu na větším časovém úseku a postupujte dolů až k vašemu hlavnímu časovému úseku pro obchodování, označujte si své důležité body a hranice, rozvíjejte svá přesvědčení a disciplínu.

 

Přečtěte si i další tipy jak vylepšit vaše burzovní strategie a postupy