Jak vytvořit nejlepší systém obchodování s akciemi

Systém obchodování s akciemi je formou vašeho celkového obchodního plánu. Měli byste se řídit pravidly v něm uvedenými, abyste dosáhli požadovaných výsledků – vydělávat peníze, vytvářet jmění nebo najít finanční a životní nezávislost.

Takový plán, který se používá k obchodování na akciových trzích, by měl být připraven na všechny různé situace, které by mohly nastat. A protože nemůžete vše předpovědět předem, měli byste pravidelně svůj obchodní plán s akciemi revidovat.

Výchozí základy pro jakýkoliv tržní systém

První, co definujete, když začnete psát obchodní plán, jsou základy a části, které byste měli mít ve svém písemném dokumentu.

Jak si uspořádat váš den pro obchod s akciemi

Obchodování s akciemi není pouze o vložení objednávky, zadávání či ukončení pozice. Měla by existovat také každodenní pravidla analýzy grafů, analýzy akciových trhů, pozičního managementu a mnoho dalších. Všechny tyto části by měly být zahrnuty do vašeho systému, který používáte pro vydělávání peněz na trzích.

Váš pracovní den si můžete rozdělit na různá časová období na základě časového pásma, ve kterém žijete a na to jaký trh používáte pro svůj systém. Já žiji v Evropě a obchoduji většinou s americkými burzovními trhy, takže můj časový rozvrh pracovního dne se liší od plánu obchodníka žijícího v Americe.

Jedna část vašeho časového harmonogramu definovaná ve vašem systému by měla být předobchodní rutina. Před otevřením trhu musíte dělat podobné úkoly. Další rutina, která by měla být součástí vašeho systému obchodování s akciemi, je potřeba k  rozpoznání a nápravě chyb v obchodování s akciemi.

Vyberte vhodnou strategii pro váš systém obchodování s akciemi

Velmi důležitou součástí dobrého systému obchodování s akciemi jsou pravidla, která pomáhají rozhodnout, která strategie je nejlepší pro dnešní situaci na akciovém trhu.

Situace na trhu se mění od uptrendu k bočním pohybům a k downtrendu. Podle dlouhodobých statistik stráví trh většinu času v bočním obchodování. Takže je dobré mít ve svém systému několik různých strategií. Některé pro bullish scénář, některé pro obchodní rozsah a některé krátké prodejní strategie pro bear trh.

Nejčastějšími obchodními strategiemi, které používají technicky založení obchodníci, jsou breakout a pullback obchody.

Přečtěte si více o těchto a dalších obchodních strategiích ve zvláštní části této webové stránky.

Jak nastavit vstupy, stop-ztráty a cíle pro vaše obchody

Musíte mít tyto významné hodnoty připravené pro každou příležitost, která se vám líbí a která odpovídá vašemu systému obchodování s akciemi.

Musíte definovat:

  • dobrou vstupní cenu
  • kde je třeba zastavit ztrátu
  • možné cíle, kde můžete dosáhnout zisku.

Vaše risk reward ratio. To vám řekne, zda vaše nastavení je dobré a stojí za obchodování.

Ve svém obchodním plánu je nutné mít přesně definován postup, jak vstupovat do obchodů. Přečtěte si více o otevírání pozic a jejich významu pro celkovou ziskovost obchodníka.

Zahájení a ukončení obchodování s akciemi

Znalost správných typů příkazů používaných k zahájení nebo uzavření pozice je součástí dobrého systému. Přečtěte si také, proč nezadávám stop příkaz předtím, než je výměna otevřena. Občas využívám k ukončení obchodování hodiny před obchodováním na trhu. Je důležité dodržovat vaše pravidla pro řízení rizik definovaná ve vašem systému a nenahánět pohyblivou cenu akcií. Mohlo by to být klíčové pro vaše online obchodování a výsledky investování věděly, kdy prodávat akcie ve vašem portfoliu. Připravte si seznam pravidel pro prodej akcií.

Obchodní management vašich pozic

Dobrý obchodník se musí zajímat o každou otevřenou pozici. Musíte také pravidelně sledovat vývoj cen každé pozice otevřené ve vašem portfoliu. To by mělo být také definováno ve vašich systémových pravidlech.

Nejdůležitější úkoly systému sledování pozic pro váš systém jsou

  • Koncová (pohyblivá) úroveň ukončení
  • Výběr zisku
  • Rozhodnout o ukončení, jestliže breakout nebo breakdown selže
  • Pravidla určující, kolik akcií vlastnit v portfoliu najednou

Nízkonákladových obchodů lze dosáhnout pouze použitím správných pravidel pro řízení rizik. Doporučuji zkontrolovat datum zveřejňování čtvrtletních finančních výsledků pro každou příležitost, kterou najdete. Zde je popis toho jaké grafy v reálném čase monitoruji během dne. Velmi výnosný přístup v oblasti řízení obchodu je přidávání do již ziskové pozice nebo opětovný vstupu do obchodu. Připravte si seznam pravidel pro všechny tyto úkoly předem a sledujte je při svém obchodování.

Nezapomeňte si prostudovat jaké jsou hlavní chyby v systémech obchodování se swingovými obchody, abyste se jim vyhnuli a zkrátili tak dobu svého učení.

Napište všechny odpovědi na výše uvedené otázky na papír, abyste se ujistili, že je v budoucnu nebudete vynechávat. Tato pravidla jsou základem vašeho systému obchodování s akciemi.

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.