Čtyři aspekty úspěšného obchodování na burze

Mnozí lidé předpokládají, že obchodování na burze je vcelku snadná aktivita a zaručuje pravidelné vysoké výdělky. Realita ovšem není tak jednoduchá. Pokud vás zajímá, jak provozovat obchodování na burze coby výdělečnou činnost pro zajištění živobytí, měli byste mít povědomí o těchto jeho čtyřech aspektech.

Čas

financeObchodování na burze prováděné z domova je jako podnikání. Když je to třeba, musíte se časově a organizačně podřídit a přizpůsobit.

Nicméně nemusíte trávit 8 a více hodin nonstop denně u počítače. To by vedlo maximálně tak k přepracování a ztrátám. Hlídejte, ať nepropadnete závislosti na obchodování a neprovádíte obchody s bezhlavou setrvačností.

Někteří obchodníci upadají pod vliv obchodovací nutkavosti. Obchodování rozhodně nevěnujte všechen svůj čas! Přečtěte si knížku, vyrazte na výlet s rodinou a nebo si jděte zaběhat. Tohle všechno vám pročistí hlavu a pomůže vám být víc fit pro další rozumná obchodní rozhodnutí.

Peníze

planPodobně jako podnikání i obchodování na burze přináší riziko. Více než 90% obchodníků i podnikatelů zkrachuje a skončí během prvního roku. Mějte proto plán B. Nevsaďte na obchodování do začátku úplně všechno.

Abyste se obchodováním na burze mohli začít živit, potřebujete k tomu kapitál. Nejprve si odložte část stranou jako “polštář” na běžný provoz domácnosti (nájem, půjčka, potraviny, pojištění, ..), minimálně šest měsíců rezerv. Následně bude Vaše podnikání vyžadovat základní vklad. Spočítejte si jeho výši hezky pozpátku.

Kolik peněz chcete vydělat? Jakou mají Vaše obchody nyní výnosnost? Nezapomeňte připočítat 10-20% jako rezervu.

Takže pokud byste rádi vydělali 500 000 za rok, víte, že Vaše výnosnost je zhruba 20%, budete tedy potřebovat:

500 000 / 0.20 * 1.2 = 3 000 000

Spolehlivý vyzkoušený systém

Když plánujete, jak obchodovat na burze, měli byste především mít na paměti míru rizika. Neměli byste vsadit všechno na jednu kartu předtím, než získáte alespoň nějakou zkušenost. Ti, kteří se obchodováním na burze živí, musí vykazovat zisk alespoň v 50-60% obchodních dní. Ujistěte se, že opravdu dobře znáte svůj obchodní systém a že jste nastavili neprůstřelná pravidla řízení rizika a managementu peněz.

Stojí to za to

doitPokud se dopracujete do stavu, kdy vám obchodování na burze bude přinášet zisk v míře odpovídající vašim životním potřebám, získáte svobodu a nezávislost. Jsem přesvědčený, že úspěšnému obchodování se může naučit každý. Ovšem nic není zadarmo. Když budete individuálně obchodovat z domova, budete se cítit čas od času osamělí. Charakter této činnosti vám neumožní se osobně setkávat s jinými lidmi. Je potřeba, abyste si našli koníčky, nebo jiné doplňující činnosti: staňte se členem místní komunity, angažujte se politicky, nebo si najděte – jen tak pro radost – malý vedlejší příjem z jiného oboru.

Individuální obchodování na burze je náročná činnost a nejspíš se vám podaří vydělat jen 2-5% zisku měsíčně. Pokud jste se rozhodli, že ho chcete provozovat coby svou hlavní výdělečnou činnost, v prvé řadě si vytvořte spolehlivý obchodní systém. Nasbírejte zkušenosti a našetřete vstupní i záložní kapitál. Až začnete vykazovat stabilní zisk a aspoň každý druhý den nebo týden skončíte v plusu, můžete jej začít považovat za úspěšné.

Přečtete si i další informace pro Vaše úspěšné investice.