Jak investovat online a porazit profesionální správce fondů při obchodování?

Odpověď na otázku tajemství úspěšného obchodování přes internet s cílem zisku se zdá pro jednotlivce komplikovaná. Téměř každý investor nebo soukromý obchodník si myslí, že je nesmírně těžké porazit profesionály v oboru.

Ano, před těmi z nás, kdo obchodujeme online pouze s využitím vlastního domácího počítače, skutečně stojí řada překážek. Nejsme například schopni zaplatit si zaměstnance, kteří by pro nás prováděli hledání, zjišťování a výzkumy, jsme na to vše sami. Nemůžeme si dovolit trávit čas návštěvami jednotlivých společností kvůli analýze jejich obchodů a výkonu a podobně. Jenže, víte co? Výše zmíněné úkony nejsou pro úspěšné obchodování online vždy nezbytné! A nebýt součástí velkého investora může být někdy i výhodné. Podívejte se proč.

Soukromý obchodník nemusí obchodovat online denně

Ano, to je veliká výhoda. Soukromý obchodník nemusí žádné své měsíční výkony předvádět investorům, jako je to povinností u profesionálních správců kapitálu. Může v klidu a lépe pozorovat situaci trhu a používat různé strategie.

Je proto zcela v normálu, nemít otevřený žádný obchod a mít jen hotovost. Klíčem úspěchu je zachování kapitálu a minimalizace risku v situacích, kdy obchodník není sjednocený s trhem.

Snadný vstup a výstup z každého online obchodu

Pro každého privátního obchodníka je snadné jak otevírání, tak uzavírání pozic. Nemusí nezbytně kupovat ani prodávat velké množství akcií. Jeho pozice neovlivňuje vývoj ceny, i kdybych jich měl tisíce.

 

Správci rozsáhlého kapitálu pracující pro velké instituce ovládají miliony dolarů a uzavírají stovky, tisíce, dokonce miliony obchodů. To je jejich velká starost. Jak to udělat a nepohnout příliš s cenou? Naopak, spousta soukromých obchodníků, kteří např. obchodují trendy, využívá šikovně pohyby akcií generované těmito velkými fondy.

Žádní zákazníci, kontrola, nebo veřejné předpisy

Soukromý obchodník nemá žádnou potřebu uzavírat obchody a investice pro někoho jiného. Neexistují pro něj žádné omezující ustanovení. Může si zvolit jakoukoliv obchodní strategii a jakýkoliv obchod pro své investice.

Zvládnutí krizových situací a chyb

Velikou výhodou toho být soukromý obchodník je, že vás nikdo nevyhodí za případnou chybu. Nikdo na vás nevyvíjí tlak, ani vám neklade časová ultimáta. Jako soukromý investor máte dostatek času rozpoznat svou chybu, poučit se z ní a učinit opravu.

Nižší poplatky

A nakonec režie: soukromí investoři a obchodníci mají mnohem nižší poplatky za použití dat trhu než profesionálové. Je to jedna z výhod neprofesionálního statusu.

O dalších způsobech jak úspěšně investovat online na burze si můžete přečíst v Akademii