Jak na úspěšné obchodování na burze

Přijít na to , jak na úspěšné obchodování na burze, může být pro řadu ůlidí složitá cesta. tady je pár tipů, jak na to.
Trading je obrazem běžného života. Jestliže obchodník zrovna jedná nedisciplinovaně v soukromém životě, v tradingu se to projeví stejně. Pokud je v depresi kvůli něčemu v soukromí, projeví se to i na tradingu. Váš trading žurnál a výsledky Vašeho osobního života mohou jít ruku v ruce společně.Pokládejte každý obchod za potenciální ztrátu i za potenciální zisk.Myslete pozitivně. Mějte důvěru ve svá rozhodnutí. Pokud nemáte dobrý pocit z toho co děláte, změňte to.

Nikdy nedělejte obchod v okamžiku, kdy trh udělal výrazný pohyb, jestliže jediným důvodem pro tento vstup by bylo, že máte pocit, že Vám uniká příležitost připojit se k tomu pohybu.

Vydělávající a prodělávající obchodník se dívají na trh a pociťují jej jinak. Proto je nutné, aby obchodník změnil svůj náhledový systém z reaktivně emotivního na proaktivní a bez emocí.

Je důležité vědět, kdy neobchodovat. Tato znalost a schopnost je stejně důležitá jako znalost, kdy do obchodu vstoupit. Mezi schopnosti obchodníka patří i schopnost cítit , co trh říká. Dokud nejsou všechny podmínky splněny a nejsou optimální , není vhodné obchodovat.

Neobchodujte pro vzrušení či zábavu. Vyhýbejte se emocionálním projevům, když přijdou rychlé zisky nebo ztráty. Není důležité, zda daný obchod byl zrovna v profitu či ztrátě, důležité je, že se pravděpodobnost ziskových obchodů stále zvyšují. Je nutné si zapamatovat, že žádný systém není dokonalý a že každý systém doprovázejí ztráty. Proto je nutné poměřovat obchodování spíše přístupem, kdy se zjišťuje zda obchodník dodržuje svá pravidla a obchoduje podle systému, jak pro ziskové, tak i ztrátové obchody. Proces obchodování se výrazně zjednodušuje, když se veškerá aktivita postaví do roviny „vykonávání a plnění systému“, než na to zda jednotlivý obchod byl správný či nikoliv. Tím se celé obchodování staví do roviny více racionální a bez emocí, což přináší lepší výsledky

Je velice důležité chránit psychiku tradera a nepřehánět to s obchodováním „za každou cenu“ či kvůli „vzrušení z obchodování“. Tím se může obchodník totiž dostat do stavu emoční „vyčerpanosti“ právě v okamžiku, kdy trh začíná dělat velký pohyb a takovýto obchodník již nemá dostatek vůle využít tohoto pohybu. Takový obchodník ztratí tuto příležitost kvůli emočnímu i finačnímu vyčerpání z obchodování během složitých období. Navíc tím přicházejí negativní emoce, neboť se takový obchodník cítí být pokořen trhem. Proto je důležité chránit nejenom své peníze, ale také svou psychiku při obchodování.

Také je zapotřebí být velmi opatrný v reakcích na zprávy během dne, které zasahují do trhu. V roce 2002 se mnohokrát ukázalo, že takovéto reakce se pohly nejdříve silně jedním směrem, aby následně došlo k úplnému otočení do směru druhého. V tomto pomáhá zejména včasná příprava na obchodování , kde si obchodník ujasní situaci na trhu a to co může očekávat.

Je nutné přijmout odpovědnost za veškeré obchody, které obchodník provede. A to i když obchoduje na účet někoho jiného či s penězi někoho jiného. Je to vždy obchodník, který dělá rozhodnutí. Ten kdo přijme plnou odpovědnost má šanci být úspěšný za jakýchkoliv podmínek.

 

Získejte více informací, jak se připravit na úspěšné obchodování na burze