Jak se zlepšit na výborného obchodníka na burze

Uvažovali jste někdy, jak se někteří vynikající atleti stali špičkou ve své disciplíně, zatímco jiní, kteří byli mnohdy více talentovaní zůstali pouze „dobří“ ? Zatímco s talentem se člověk rodí, mnohé lze také zlepšit neustálou kultivací a rozvíjením talentu a schopností. Jak se říká „čím více pracuji, tím jsem štastnější“ (pozn. v češtině možná spíše „štěstí přeje připraveným“)

Věnujte se přípravě na burzovní obchody

Zamyslete se nad procesem přípravy k obchodování jako šancí, která Vám může přinést nové příležitosti. Připravujete se tak, že přijdete do své kanceláře (ke svému obchodnímu počítači) dříve před otevřením trhů a procházíte zprávy aby jste vyhledali, které akcie jsou dnes „žhavé“ k obchodování ? Pokud ano, je možné , že Vaše příprava pokulhává a Vaše obchodování se stává spíše „reaktivním“, tzv. pouze reaguje na cosi co už proběhlo.

Nereagujte na horké burzovní tipy

Místo toho zkuste dělat svou přípravu ihned po uzavření trhů v daném dni pro následující obchodní den. To Vám umožní zbavit se vlivu „horkých“ zpráv a v klidu si vytvořit plán na obchodování čistě podle Vaší analýzy. Následující den pak můžete čekat na potvrzení, myslíte-li, že je to potřeba. To Vám nastaví Vaše myšlení na „proaktivní“ přístup, který je mnohem jistější pro Vaši obchodnickou budoucnost. Sebedůvěra, kterou musí mít obchodník ve svůj způsob obchodování , silně souvisí s úrovní přípravy na obchodování a tím jasně ovlivňuje schopnost dosáhnout vynikajících výsledků. Je nutné si také uvědomit, že příprava a analýza potřebuje svůj přesně daný čas, aby mohla působit jako tvůrce a posilovač obchodnické sebedůvěry.

Takový obchodník pak po uzavření trhů nejdříve zkontroluje situaci u svých otevřených obchodů, následně se podívá na svůj obchodní plán a pravidla a poté následuje výběr nových kandidátů pro možné obchody. Další den, když je plán již hotov z minulého dne, po příchodu do kanceláře je mozek obchodníka již odpočinutý, necítí potřebu spěchat, aby stihl ještě analýzu a přípravu. Tím automaticky vytváří mnohem větší jistotu v rozhodování a sebedůvěře daného obchodníka.

Jeden z klíčových momentů pro každého obchodníka je nutnost strávit určitý čas (někdy se to zdá jako skutečně mnoho času) za účelem toho, aby se schopnosti dobré analýzy a přípravy k obchodování staly automatickými a vtiskly se do mozku tak, že už nebude nutné neustále sledovat svůj písemný plán a pravidla.

Půlhodina navíc může být klíčová

A na závěr : Řekněme, že průměrný obchodník stráví přípravou a analýzou zhruba hodinu denně. Jestliže Vy strávíte přípravou navíc dalších 30 minut (tedy celkem 90 minuit denně), týdně to bude 2a půl hodiny, měsíčně 10 a půl hodiny a ročně 126 hodin navíc.Tento čas soustředění na Váš úspěch při obchodování (tzn. na kvalitní a dobře odvedenou analýzu) se projeví v rostoucích obchodnických schopnostech, ve větší sebedůvěře.

Jakákoliv praktická činnost navíc Vám dá jako obchodníkovi tu Vaši výhodu, to plus, díky kterému budete lepší než většina lidí, kteří se na burze pohybují a zkouší obchodovat. Mnoho z nich totiž není ochotno věnovat tomu takovou snahu a to je právě cesta, která odděluje ty, kdo prodělávají od těch co vydělávají.

 

Získejte více informací, jak být úspěšnější při obchodování na burze