Jak obchodovat biotechnologické firmy na burze

Biotechnologické firmy představují významnou část trhu Nasdaq. Jsou považovány za technologické akcie s velkým růstovým potenciálem. Přestože pohyb jejich cen je někdy značně nekonzistentní, nabízejí pro obchodníky dobrou příležitost k výdělku.

Biotechnologické firmy lze použit i jako příležitost pro pro krátkodobé obchodní strategie. Jejich akcie mají často velké intradenní pohyby a tudíž jsou dobrými akciemi pro daytradery. Ale jsou také dobrým titulem pro swingové a poziční obchodníky, protože se často pohybují v silných vícedenních a mnohatýdenních trendech.

Aktivní investoři, kteří využívají fundamentální analýzy, mohou použít biotechnologického sektoru ve svých investičních strategiích. Je k tomu ovšem potřeba dobrý průzkum titulu i trhu. Biotechnologické společnosti často negenerují žádný zisk až do doby, než přijdou s řešením nějakého významného problému v dané odborné oblasti.

Výběr akcií pomocí biotechnologických ETF indexových fondů

Existují dva možné způsoby, jak sestavit seznam dobrých biotechnologických akcií, které by mohly být obchodovány s použitím krátkodobých swing a daytrading strategií. Je možné použít seznam akcií, které jsou zahrnuty v nějakém indexu, jako je biotechnologický index Nasdaq. Je možné se orientovat na portfolio jakéhokoli biotechnologického ETF.

Nejznámějším a nejpopulárnějším biotechnologickým fondem je iShares Nasdaq – biotechnologický indexový fond se symbolem IBB. Tento sektorový fond obchodovaný na burze má mnoho biotechnologických akcií ve svém portfoliu. Největší podíly jsou (k 01/2017):

  • AMGN … AMGEN INC … 8.46%
  • GILD … Gilead Sciences INC … 8.13%
  • CELG .. Celgene Corp. … 8.10%
  • BIIB … BIOGEN IDEC INC … 8.02%
  • REGN … Regeneron PHARMACEUTICALS … 6.98%
  • ALXN … Alexion PHARMACEUTICALS INC … 4.04%

Pro své obchody můžete zvolit tyto nejpopulárnější biotechnologické akcie. Nebo, chcete-li zjistit další firmy v této oblasti, pak projděte podrobný seznam podniků tohoto biotechnologického indexového fondu iShares Nasdaq.

Použití filtru biotechnologických akcí

Další možností, jak najít dobré biotechnologické akcie pro online obchodování a investování, je použít některý filtrů, který by scannoval jednotlivé tituly. Poměrně dobrý screener najdete na webových stránkách FinViz.

Je velmi snadné nastavit hlavní parametry k nalezení likvidních biotechnologických titulů. Zde jsou obrázky, které ukazují jak nastavit tři parametry filtru: definice průmyslu, průměrný objem akcií a minimální cena akcií.

Konečný seznam obsahuje 45 biotechnologických akcií, které mohou být okamžitě použity k analýze grafů či fundamentální analýze a poté zahrnuty do vaší krátkodobé nebo dlouhodobé investiční strategie.

Základní pravidla pro obchodování s biotechnologickými akciemi

Jak je uvedeno výše, existuje mnoho různých strategií, které by mohly být použity pro obchodování s biotechnologickými akciemi. Podrobnosti o každé strategii pro váš obchodní systém se budou lišit, ale všechny by měly mít společné tři kroky, které jsou popsány níže:

I. Zkontrolujte situaci na trhu cenných papírů

Biotechnologické akcie jsou obchodovány převážně na burze Nasdaq. Proto sledujte index Nasdaq Composite a zkontrolujte aktuální situaci. Je nálada na trhu pozitivní (bullish) nebo negativní (bearish)? Můžete zaznamenat nějaký trend v grafu indexu Nasdaq Composite? Nebo se to pohybuje v nějakém rozmezí?

II. Zkontrolujte situaci indexu Nasdaq

Nasdaq index je nejdůležitější index biotechnologického sektoru, proto je dobré ho používat pro analýzu situace v tomto konkrétním odvětví, s použitím indexového grafu nebo grafu biotechnologického indexového fondu IBB – iShares Nasdaq.
Existují dvě hlavní otázky, na které je třeba si odpovědět. První z nich je, jaká je obecná situace v tomto sektoru. Je pozitivní, negativní nebo bez trendu?

 

Druhým důležitým úkolem je definovat relativní sílu nebo slabost tohoto odvětví na výše uvedeném grafu indexu Nasdaq Composite.

Na základě těchto poznatků se musíte rozhodnout, zda použijete pro váš obchod bullish či bearish strategii.

III. Vyberte biotechnologické akcie, které jsou v souladu s vámi vybranou strategií

Podobné čtení burzovních grafů by mělo být provedeno pro všechny předvolené biotechnologické akcie. Musíte se rozhodnout, který biotechnologický fond je nejvhodnější pro strategii, kterou jste zvolili v předchozích krocích. Cílem je nalézt nejsilnější akcie pro bullish strategii nebo nejslabší titul pro bearish strategii.

Příkladem biotechnologického titulu vhodného k nákupům je EXEL, jak můžete vidět na níže uvedeném grafu.

AGIO je opačný příklad. To je opravdu slabý titul a měl by být použit k bearish strategii v biotechnologickém odvětví.

 

Obchodovat biotechnologické firmy na burze se opravdu může vyplatit. Prudké pohyby nahoru a dolů nabízejí mnoho obchodních příležitostí. Zvolte vhodnou strategii a plán a jste na správné cestě.

Přečtěte si další články o obchodování s akciemi na burze