Příprava na obchodování na burze

Příprava na obchodování na burze je pro každého velmi důležitá. Ať už jste krátkodobý obchodník nebo dlouhodobý investor, příprava má svůj význam.

Jistě si občas kladete otázku , jak to že někteří atleti jsou „vynikající“ zatímco jiní zůstávají „průměrní“  . I když se někteří s talentem přímo rodí, většina z těch vynikajících se mnohem více a zodpovědněji a kvalitněji připravuje na svou činnost, než ti, kteří zůstávají pouze jako „dobří“. Jak se říká „stěstí přeje připraveným“.

Každý obchodník musí přemýšlet o procesu přípravy na obchodní den jako o procesu, který má přinést nové a ty nejlepší nové obchodní příležitosti. Připravujete se tak, že těsně před otevřením trhů procházíte aktuální horké zprávy a podle toho si vybíráte „horké“ akcie , které chcete obchodovat ? Pokud ano, pak je dost pravděpodobné, že Vaše příprava je nedostatečná a spíše se stáváte obchodníkem, který je příliš  ve vleku „horkých tipů“.

Místo toho se raději doporučuje spíše se připravovat na další obchodní den v době po uzavření trhů. To Vám dovoluje oprostit se od „horkých“ zpráv a uvolnit emoce a s chladnou hlavou uvažovat nad potenciálními obchody. Takový způsob přípravy dovoluje být spíše „napřed“ při úvahách o trhu a lépe kontrolovat cestu k úspěchu na burze. Sebedůvěra je přímo závislá na tom, jak se ten který obchodník připravuje na příští obchodní den. A proto dobrá a poctivá příprava pomáhá postupovat krok za krokem k úspěchu při obchodování na burze.

Jedním z klíčových bodů pro každého obchodníka je, že musí strávit čas nezbytný pro to, aby se obchodnické schopnosti maximálně „zautomatizovaly“ a vytvořil si svůj obchodnický přístup. Příprava a praxe znásobují rozvoj obchodnických schopností.  Jakmile tyto činnosti zautomatizujete , mozek se potom může soustředit už pouze na to nezbytné pro tvorbu zisku a minimalizaci ztrát.

Na závěr ještě stručně. Průměrný obchodník se připravuje zhruba hodinu denně. Jestliže se Vy budete připravovat dalších 30 minut navíc (tzn. celkem 90 minut denně), během týdne to znamená navíc 2,5 hod., což je měsíčně 10.5 hod navíc. Mnoho lidí není ochotno se přípravě k obchodování dostatečně věnovat ba dokonce dát něco navíc. A v tom potom se odlišují ti úspěšní, kteří na burze mají nadprůměrnou výkonnost a  vydělávají.

Přečtěte si i další informace, jak být ziskový při obchodech na burze.