Trojúhelníky jsou ziskové grafické formace

Rostoucí či klesající trojúhelníky (anglicky triangles) jsou často používané formace na grafech. Jsou využívány zejména pro svou vysokou úspěšnost. Obchodní strategie založené na těchto formacích mají vysokou míru ziskovosti.

Tyto grafické  formace technické analýzy předpokládají pokračování předchozího trendu, který během této formace „odpočívá“. Formace a strategie lze využít téměř pro jakýkoliv časový rámec obchodů. Jsou velice vhodné jak pro daytrading, tak i pro swing trading nebo poziční obchodování.

 

Symmetrické trojúhelníky

U symetrických trojúhelníků dochází v průběhu času ke zmenšování obchodního rozpětí definovaného dvěma hlavními trendovými liniemi. Podle toho v jakém trendu se formace objevuje, rozlišujeme pozitivní (bullish) a negativní (bearish) formaci.

 

symetrický trojúhelník bullish

symetrický trojúhelník bearish

 

Obchodní strategie předpokládá pokračování trendu, tedy průraz z konsolidační fáze ve směru předchozího hlavního trendového pohybu.

 

Rostoucí trojúhelníky

Rostoucí trojúhelníky jsou považovány za pozitivní formaci, tedy bullish. Objevují se jako korekce během růstového trendu a předpokládá se průraz opět směrem nahoru. Z toho vycházejí i obchodní strategie.

 

rostoucí trojúhelník bullish

Klesající trojúhelníky

Opakem je negativní formace klesající trojúhelník. Objevuje se během klesajícího trendu a předpokládá obnovení poklesů pro průrazu hodnoty podpory.

klesající trojúhelník bearish

Získejte více informací, jak obchodovat na burze pomocí grafických formací technické analýzy