Vlajka a praporek – formace pro úspěšné burzovní obchody

Vlajka (flag) i praporek (pennant) patří mezi oblíbené obchodní formace. Mnoho obchodních strategií je založeno právě na těchto jednoduchých grafických formacích. Pokud je zvládnete, můžete díky nim vydělat na burze zajímavé peníze.

Jde opět o formace, které předpokládají pokračování trendu. Obvykle představují pouze krátkou pauzu v silném tržním pohybu. Často následují po prudkých růstech či poklesech, kdy si cena potřebuje trochu „odpočinout“. Po průrazu konsolidačních hranic následuje typicky opět prudký trendový pohyb.

Vlajka

 

vlajka - bullish

vlajka - bearish

V obou případech jde nejenom o populární formace. Obchodní strategie založené na vlajkách patří mezi velmi ziskové formace vůbec.

Praporek

Praporek vypadá velmi podobně, Typicky však trvají kratší dobu než vlajka. Rozsah rozpětí obchodování během praporku je často také mnohem menší než u vlajky.

praporek - bullish i bearish

 Obdélníky

Obdélníky jsou speciální variantou vlajky nebo praporku. Jde opět o formaci, kde se předpokládá pokračování trendu.  Vstup do obchodu je nejčastěji realizován po průrazu z „odpočinkové“ fáze opět do směru trendu.

 

obdélníky - formace bullish i bearish

Vlajka i praporek jsou velmi populární formace, které využívají obchodníci pro obchody na burze. Není se čemu divit, patří totiž k tomu nejlepšímu v arzenálu obchodních strategií.

Získejte více informací, jak obchodovat na burze pomocí grafických formací technické analýzy