Jak vytvořit vlastní jednoduchou strategii obchodování s akciemi

Strategie pro ziskové obchodování na burze je hlavním cílem každého aktivního obchodníka nebo investora. Pokud chcete vážně obchodovat, měli byste mít připraveno několik různých obchodních strategií pro různé situace na trhu. Akciový trh tráví vždy nějaký čas v vzestupném nebo sestupném trendu, ale většinu času se pohybuje v konsolidaci. Abyste vydělali, budete muset použít správnou obchodní strategii.

Trh neustále mění své chování, takže vaše strategie pro swing obchodování a poziční obchodování by se měly neustále vyvíjet.

Váš systém obchodování s akciemi by měl stanovit pravidla pro zjištění aktuální situace a trendů na trhu a výběr nejlepší obchodní strategie. Nezáleží na tom, jestli dáváte přednost swingovému obchodování, pozičnímu obchodování, nebo jste intradenní obchodník. Vždy byste měli vybrat nejlepší možnou strategii pro danou dobu.

 

Klíčové podmínky pro tvorbu strategie pro akciový trh

Dobrá strategie burzovního obchodování by vám měla poskytnout odpovědi na tyto základní otázky:

  1. Jak najdu nejlepší příležitost pro mou strategii?
  2. Jak budu takovou příležitost obchodovat?

Tyto dvě otázky by měly být zodpovězeny v popisu vašich obchodních strategií.

Ale nebojte se. Skoro vše, co potřebujete k uplatnění své strategie a vydělání peněz najdete na těchto webových stránkách.

Jak najít akcie k obchodování

Je mnoho možných způsobů, jak vyhledat akcie vhodné k obchodu. Tento výběr akcií můžete udělat pomocí technické analýzy nebo fundamentálních parametrů.

Celý proces je obvykle rozdělen do následujících kroků:

  1. pomocí vyhledávače/screeneru provedete automatický předvýběr,
  2. jemně doladíte svůj výběr pomocí jiného filtru nebo pomocí individuální grafické analýzy,
  3. vytvoříte obchodní nastavení pro nejlepší nalezené příležitosti.

Otestujte si své strategie

Každou strategii byste si měli vyzkoušet dříve, než ji začnete používat ve svém obchodním účtu. Můžete použít několik různých způsobů, jak vaše strategie otestovat:

  • automatický zpětný test pomocí dobrého nástroje pro zpětné testování,
  • obchodování na papíře s pomocí Excelu nebo skutečného papíru kam poznamenáte své obchody.

Pokud jsou tato testování strategie úspěšná, mělo by následovat testování strategie při skutečných obchodech, a to v malém objemu. K otestování obchodní strategie v reálném čase byste měli použít maximálně 100 nebo 200 akcií. Tím zjistíte, zda vaše skutečné výsledky jsou podobné výsledkům založeným na virtuálním obchodu.

Pokud všechny tyto testy dopadly dobře, můžete takovou strategii začlenit do svého systému obchodování. Nyní můžete začít s touto strategií obchodovat na svém účtu. Naučte se naše investiční strategie.

Jak připravit a udělat obchod

Abyste nalezli odpovědi na dvě otázky výše, použijte základy z předchozího kroku, v podstatě pravidla pro screening trhu a pravidla pro obchodní vstupy, výstupy, ochranný stop loss a jejich řízení.