Tipy pro online burzovní grafy

Internet je plný burzovních stránek s online burzovními grafy. Hlavními otázkami jsou kterou z nich použít a zda jsou použitelné pro aktivní investory nebo obchodníky.

Existují velmi populární stránky jako je stockchart.com, Yahoo Finance nebo Google interaktivní grafy. Spousta příležitostných investorů používá tyto tržní stránky pro kontrolu vývoje cen akcií a všeobecné situace na americkém trhu.

Měli byste používat nějaké bezplatné online obchodní stránky?

Odpověď na tuto otázku závisí na vašich potřebách a požadavcích. Tyto online obchodní stránky nabízejí několik možností interaktivních grafů. Jejich možnosti stanovení technického grafu cen akcií jsou však omezené. To také znamená, že technická analýza těchto bezplatných grafů může být omezena pouze na některé funkce.

Tento graf IBM je příkladem takového přehledového typu grafu akcií:

Většina z těchto webových stránek nabízí některé bezplatné mapující funkce spolu s některými prémiovými možnostmi mapování trhu. Tyto prémiové možnosti jsou někdy dostupné zdarma po registraci. Nejlepší online obchodní stránka popsaná níže nabízí dobré funkce pro analýzu bezplatných grafů pro registrované uživatele.

Dobrá online obchodní stránka s bezplatnými grafy

Našel jsem jednu stránku s použitelnými bezplatnými technickými grafy. Tato stránka – FinViz – nabízí několik možností, včetně dobrého screeneru trhu. Jejich grafy nabízí jednu hezkou funkci. Mají několik důležitých trendových linií a linií podpory nebo odporu kreslených automaticky. To může pomoci.

Další zajímavou funkcí je automatické rozpoznávání vzorů grafů a vzorů svícnů. Zde je příklad jejich technických grafů.

Kdy používat tyto bezplatné stránky pro obchodníky

Existují dobré důvody pro používání některých online obchodních stránek. Tyto tržní stránky by mohly být dobrou volbou pro občasné investory, kteří potřebují kontrolovat všeobecnou situaci na trhu a náladu na trhu pouze příležitostně. Takové online technické grafy jim udělají dobrou službu.

Avšak nejlepší online obchodní stránka s dlouhodobými grafy a streamingovacími technickými grafy by také mohla být použitelná pro krátkodobé obchodníky.

Pro některé účely skenování můžete použít FinViz – nejlepší bezplatnou burzovní stránku, kterou jsem našel. Tato stránka nabízí opravdu dobrou funkci screeningu trhu.

Já používám jejich funkce technických analýz grafu analýzy, když potřebuji rychle zkontrolovat situaci některých symbolů akciového trhu. Tato možnost je velmi dobrá v dobách kdy cestuji a nechci spouštět svůj software pro analýzu akcií.

Používám také jejich online burzovní grafy pro rychlou technickou analýzu takového grafu. V nějakém zajímavém článku, který čtu, si všimnu kódu akcie. Zkontroluji jeho technickou analýzu grafu na této nejlepší online obchodní stránce. Mohlo by mi to pomoci rozhodnout se, zda to stojí za ten čas, abych udělal další technickou analýzu pro mé účely obchodování na burze.

Dalším aspektem, který je docela dobrý, je, že FinViz nabízí automatické rozpoznání několika důležitých vzorů grafů a jeho dlouhodobé burzovní grafy jsou vyplněny automatickými trendovými liniemi. To by mohlo poskytnout další pohled na situaci pro mé potřeby technické analýzy obchodování na burze.

Dokonce i nejlepší online obchodovací stránky mají nedostatky

Na těchto online obchodovacích stránkách je mnoho nedostatků. Hlavním problémem je, že každá online obchodovací stránka vám ukáže pouze jeden graf – pouze jeden časový rámec – pro krátkodobé nebo dlouhodobé burzovní grafy. Já osobně rád vidím tři různé časové rámce, abych viděl i větší obraz než jen denní nebo intradenní graf obchodování na burze.

Tyto obchodní webové stránky také omezují možnosti kreslení trendových linií na jejich dlouhodobých online burzovních grafech nebo streamovacích online burzovních grafech, které tato stránka produkuje. Moje vlastní trendové linie jsou klíčovými nástrojem, který používám pro svou technickou analýzu.

Více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.