Akcie SCG si udržují pozitivní náladu

Akcie společnosti SCANA Corp. se symbolem SCG odolávají výprodejům.

Cena se pohybuje spíše „doprava“ v relativně úzkém pásmu a zcela ignoruje prudké propady, které postihly zbytek akciového trhu.

Technická situace na týdenním grafu ukazuje, že cena prošla během roku 2015 korekcí. Po dosažení hranice 50USD se však opět našlo dost zájemců o koupi a v posledních měsících roku 2015 akcie rostly.

20160118 SCG chart_analysis_from_simple-stock-trading-com

 

Cena se nyní drží nedaleko hranice 60 USD.  Zdá se, že investoři, kteří akcie nakupovali, očekávají pozitivní vývoj i nadále a nehodlají prodávat.

20160118 SCG daily_chart_analysis_from_simple-stock-trading-com

Též očekávám, že jakmile poleví prodejní tlak na trzích, přidají se k nákupům i ti, kteří doposud stojí stranou. Situace na grafu totiž k tomu bude lákat.

Nákupní myšlenku podporuje také postupně rostoucí objem obchodů, aniž by cena významně klesala. To potvrzuje úvahu, že prodejní tlak je bez problémů vyvážen nákupním zájmem. Bude tedy stačit skutečně relativně málo, aby zájem kupujících převážil a spustil tak růst ceny těchto akcií.

Mám tento titul v seznamu akcií pro potenciální obchod v příštích dnech a týdnech. Očekávám, že posun nad hranici 62 USD by měl být signálem pro nový déletrvající růst ceny akcií této firmy. Detaily takovéto obchodní příležitosti – tedy , kdy nakupovat,  kam umístit ochranný stop-loss příkaz a jakou cílovou cenu očekávat v krátkodobém horizontu – popíšu v rámci mého klubu pro obchodníky a investory.

Kdo je SCANA Corp. – SCG

Společnost SCANA Corp.se zabývá zejména výrobou, přenosem a dodávkami elektrické energie zejména pro zákazníky ve státě Jižní Karolína v USA.  Dodává jak maloodběratelům tak i velkoobchodním partnerům. Vlastní celou řadu zdrojů, počínaje jadernými přes zdroje na zemní plyn až po zdroje na biomasu. Kromě toho provozuje vlastní síť optických kabelů a dodává také zemní plyn.

V týdnu od 17.února bude oznamovat pravidelné čtvrtletní ekonomické výsledky.

Posted in Články.