Kde najít nejlepší bezplatné burzovní grafy pro vaši analýzu

Hodně začínajících obchodníků a investorů hledá bezplatné burzovní grafy. Představují ideální způsob, jak otestovat své obchodní strategie, aniž by utratili spoustu peněz. 

Jediným problémem je: Co je dobrým zdrojem bezplatných burzovních grafů? Existují dvě možná řešení tohoto problému.

Dvě možnosti pro bezplatné burzovní grafy a diagramy

První z nich je najít nejlepší on-line obchodní stránky, které nabízejí bezplatné grafy. Tyto online obchodní stránky se liší počtem a kvalitou funkcí, které nabízejí.

Některé z nich nabízejí pouze základní funkce se základními grafy. Ale ty nejlepší internetové stránky pro obchodníky a investory poskytují nejen základní grafy cen akcií zdarma, ale často také nabízejí některé prémiové funkce grafu.

Druhou možností je použití dobrého softwaru pro tvorbu a analýzu grafů. Může se jednat o nějaký bezplatný software nebo o jakýkoliv dobrý software pro technickou analýzu, který je k dispozici za jednorázovou platbu, a poté je schopen vytvářet burzovní grafy zdarma bez nutnosti dalších plateb za kotace cen akcií v reálném čase, historických cen akcií nebo za údržbu programu.

Nejlepší online obchodní stránky s bezplatnými grafy

Na internetu je k dispozici spousta online webových stránek pro obchodníky a investory.

Online webové stránky od skupiny nezávislých webových stránek pro obchodníky a investory bývají nejlepšími online obchodními stránkami, které poskytují nejužitečnější funkce grafu zdarma.

Já osobně mám rád jednu stránku, o které si myslím, že je nejlepší online stránka pro obchodníky a investory. Často ji doporučuji každému obchodníkovi nebo investorovi, který hledá bezplatné burzovní a indexové grafy.

Název této webové stránky je FinViz.com. Tato stránka nabízí mnoho funkcí, včetně indexových grafů, bezplatných grafů pro americké akcie, screener s technickými a základními parametry a heat mapami. Obsahuje také údaje pro hlavní futures kontrakty a Forex.

Nabízejí také pokročilé funkce, jako je automatické rozpoznávání vzorů grafů nebo úrovní podpory a odporu. Jejich grafy mohou zahrnovat automatické trendové linie, které poskytují další názor na situaci v grafu jakéhokoliv tržního symbolu. Jsem registrovaný uživatel, protože FinViz nabízí více bezplatných funkcí pro registrované uživatele.

Nejlepší software pro tvorbu grafů by také mohl vytvářet bezplatné grafy

Existují také samostatné produkty, které by mohly být využity pro tvorbu bezplatných burzovních grafů. Tyto softwarové balíčky jsou samostatné programy nainstalované ve vašem počítači. Stáhnou bezplatné tržní kvóty a vytvoří technické cenové grafy.

Existují výhody, které mají softwarové balíčky pro tvorbu burzovních grafů, ve srovnání s online obchodními webovými stránkami s bezplatnými funkcemi grafů. Jakýkoliv samostatný software pro analýzu grafů by mohl být provozován bez přístupu k internetu. Přístup k internetu je potřebný pouze pro stahování bezplatných burzovních kvót.

Já osobně bych mohl doporučit dva produkty, které jsou použitelné pro technickou analýzu trhu.

Prvním z nich je AmiBroker, z mého pohledu nejlepší grafový software. Přestože tento software není zcela zdarma, jeho cena je velmi nízká. A můžete si zdarma stáhnout data pro účely vytváření grafů.

Dalším softwarovým produktem, který se mi líbí, je MedvedTrader (Quotetracker.) Toto je bezplatný software, který lze stáhnout a používat bez placení jakéhokoliv poplatku.

Co je lepší volbou pro bezplatné burzovní grafy

Odpověď na tuto otázku je založena na několika parametrech. Prvním z nich je: jaké jsou potřeby každého obchodníka s akciemi nebo investora? Jaká je typická obchodní strategie, kterou tento obchodník používá? Jedná se o intradenního obchodníka nebo je doba držení jeho/její pozice delší?

Co chce tento obchodník nebo investor používat? Některé z nejlepších bezplatných funkcí burzovních grafů? Nebo některé screeningové funkce? A co automatické rozpoznávání vzorů burzovních grafů?

Očekává se také, že seriózní analýza akciového trhu bude používat několik různých časových rámců. Možnost vidět více časových rámců současně není k dispozici ani na těch nejlepších online obchodních stránkách.

Můj osobní názor je, že nejlepším způsobem je použít kombinaci některé z nejlepších online obchodních stránek společně s některým opravdu dobrým softwarem pro analýzu akcií.

Více na souvisejících stránkách