Praktické tipy pro výběr dobrých bezplatných stránek s burzovními grafy

Existuje mnoho on-line obchodních stránek nabízejících možnost vytvoření bezplatných burzovních grafů. Ale které z nich jsou použitelné? A jsou vůbec užitečné? Na tyto otázky není snadné odpovědět, protože je k dispozici mnoho obchodních stránek s různými funkcemi.

Když jsem se začal učit, jak provádět technickou analýzu grafů, nechtěl jsem utrácet spoustu peněz za obchodní software nebo jiné nástroje. Nenašel jsem žádný bezplatný software, který bych mohl použít pro trénink technické analýzy. Myslel jsem si tedy, že by bylo dobré začít se učit s bezplatnými nástroji dostupnými na internetu. Jelikož jsem nedělal žádné skutečné obchody, nabídlo mi to možnost naučit se technickou analýzu, aniž bych od začátku utratil spoustu peněz.

Naučil jsem se analýzy grafů s využitím historických grafů z webů, které byly tehdy dostupné. Moje první učení začalo s Bigcharts.com. Jeho základní historické grafy byly mým prvním testovacím místem mé analýzy cenového grafu. Nastavil jsem grafy na webové stránce. Vytiskl jsem si denní a týdenní grafy, začal kreslit trendové linie a pokoušel se rozpoznat podpory a odpory.

Zde je příklad bezplatného grafu akcií z webu bigchart.com:

Bezplatný software pro burzovní grafy

Později jsem si všiml, že web bigcharts se používá pro funkci historického grafu dostupné v bezplatném softwaru Quotetracker. Když jsem začal používat Quotetracker pro sledování svých portfolií virtuálních obchodů, byl jsem šťastný, že jsem v tomto software mohl také provádět své analýzy. To mi umožnilo kreslit své trendové linie přímo v softwaru.

Vlastně nová verze tohoto softwaru se jmenuje MedvedTrader.

Pěkná a bezplatná technická analýza burzovních grafů

Nedávno jsem na internetu objevil další stránku. Je to FinViz. Líbí se mi její bezplatná funkce screeneru trhu, ale všiml jsem si, že tato stránka také zdarma zveřejňuje své vlastní grafy cen akcií. Všiml jsem si, že mají jednu zajímavou funkci.

Snaží se automaticky kreslit trendové linie a detekovat úrovně podpory a odporu. Je to docela hezké a nabízí to další názor na technickou analýzu, kterou jsem sám vytvořil. Někdy se na ně dívám, abych zkontroloval jiný (počítačový) názor.

FinViz má také velmi hezkou funkci, která se snaží automaticky rozpoznat některé grafové vzory. Na takové myšlence můžete založit nějaký bezplatný screener trhu.

Nalezněte více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.