Nastavte a používejte nejlepší technické burzovní grafy

Krátkodobí a poziční obchodníci používají technické burzovní grafy velmi často. Jsou základními kameny těchto obchodních strategií. Ale i aktivní investoři by měli znát také technickou analýzu  grafů.

Jako swingový obchodník budete hodně používat technické grafy cen akcií. Pomohou vám při rozhodování, která budete dělat v rámci osobního obchodování. Existuje mnoho způsobů, jak nastavit tyto grafy. Zkoušel jsem několik nastavení technických burzovních grafů. Použil jsem několik různých indikátorů a také několik různých způsobů, jak číst každý jednotlivý graf.

Nakonec jsem si uvědomil, že nejvýnosnějším přístupem k technické analýze grafů cen akcií je používat JEDNODUCHÉ grafy. Od tohoto objevu jsem začal propagovat jednoduché používání technických grafů, protože je to nejvýhodnější způsob analýzy vývoje ceny.

Jednoduché technické burzovní grafy

Když jsem se začal učit obchodovat, vytvářel jsem si v podstatě svůj systém a strategii. Rozhodl jsem se použít strategii založenou na technické analýze grafů. Jak bych ale mohl tyto technické grafy analyzovat? Studoval jsem různé knihy popisující analýzut vývoje ceny na grafu. Testoval jsem různé ukazatele. Pak jsem začal nastavovat své technické grafy.

Po nějaké době jsem si všiml jednoho problému. Nebyl jsem schopný udělat správná obchodní rozhodnutí. Proč? Mé grafy byly příliš komplikované. Na dlouhodobých a krátkodobých cenových grafech jsem měl příliš mnoho ukazatelů.

Celý obraz byl velmi chaotický. Nebyl jsem schopen číst grafy a jasně rozhodnout kde nastavit vstupní bod, stop loss úroveň a cílovou úroveň. Byl jsem také velmi rozptýlený, když jsem se snažil řídit obchod na základě analýzy grafu.

Podívejte se na tento příklad velmi neuspořádaných technických grafů, které jsem dříve používal.

Takže po nějaké době jsem se rozhodl je zjednodušit. Rozhodl jsem se odstranit některé indikátory z horní části okna a některé ukazatele ze spodní části. Nakonec jsem smazal téměř každý ukazatel na svém grafu. A nyní používám tuto verzi grafů cen akcií:

Nastavte správné barvy pro své grafy cen akcií

Všiml jsem si také, že je důležité nastavit pro vaše grafy správné barvy. Když jsou vaše grafy nastaveny ve špatných barvách a jsou plné mnoha ukazatelů, pak je výsledek velmi podivný. Já osobně nemohu používat grafy jako je například tento, který jsem našel na jednom finančním blogu.

Použití technické analýzy je na vás. Vy se rozhodnete který způsob analýzy si vyberete pro svou strategii. Věřím však, že vaše potřeby se budou během vaší obchodní kariéry vyvíjet.

Další informace naleznete na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.