Obchodník a jeho emoce

Jako obchodník se setkáte s řadou emocí. Emoce mohou být pozitivní, ale i negativní. Aby byly vaše obchody efektivní je důležité se naučit negativní emoce co nejlépe ovládat. Jednou z nejobávanějších emocí obchodníka je strach. Pokud chcete tuto emoci zvládnout je nutné ji umět včas rozpoznat. Strach můžeme označit také jako obavu. Ve většině případů vystupuje to čeho se obáváme jako strach z něčeho neznámého. Něco s čím nemáme zkušenosti v nás probouzí různé obavy a to do doby než získáme první zkušenost.

Mé léty ověřené zkušenosti získáte pokud se zaregistrujete do našeho VIP klubu.

Zkušenost pomáhá ovládnout strach

Každým svým novým obchodem získáte nové zkušenosti. Po každém úspěšném i neúspěšném obchodě je dobré si udělat zpětnou analýzu. Tato analýza vám pomůže při úpravě plánu pro budoucí obchod. Z každého nezdaru se tak poučíte a získáte nové zkušenosti do dalších obchodů, které vám pomohou předvídat a ovládat své emoce. Zásadou při zvládání negativních emocí je striktně se držet svého předem stanoveného plánu a nenechat se strhnout strachem. To co ke strachu přispívá a jak se stím při obchodování vypořádat si můžete přečíst v tomto článku.

Pochyby při obchodování

Těsně před zrealizováním obchodu se Vám mohou hlavou začít honit nejrůznější pochyby o nastavení vašeho plánu a mohou tak plánovaný obchod úplně zmařit. Každý z obchodníků se s těmito pochybnostmi bezesporu sektal. Jak tyto pochybnosti rozehnat? Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Dobrou radou je, že si na všechny vaše pochybovačné otázky připravíte odpovědi. Některé zásadní odpovědi naleznete zde.

Jak se stát výborným obchodníkem?

Zde platí podobná pravidla jako u sportu. Pokud chci být nejlepší tak musím trénovat a být připravený. Pokud se budete držet těchto jednoduchých pravidel, určitě je při svém obchodování zhodnotíte:

  • na burzovní případy se připravujte,
  • nereagujte na horké burzovní tipy,
  • půlhodina navíc může být klíčová.

Každá příprava navíc vám dá výhodu a to čím se stanete odlišnými oproti ostatním. Na co vše se musíte připravit a jak?

Klíčová je sebedůvěra

Jako úspěšný obchodník si musíte věřit. Je to cesta od emočního chování k důvěře v sebe sama. Pokud si budete věřit vybudujete si správnou strategii. Nejtěžší z psychologického hlediska pro obchodníka je vydržet u obchodování po několika ztrátách jdoucích za sebou. I když jde o malé ztráty je hodně obchodníků, kteří v této fázi obchodování vzdávají. V tomto případě je nutné vydržet a pomalu budovat svou strategii s menším množstvím peněz.

Obchodování na burze si nesmíte brát příliš osobně. Nejde o to zbohatnout na jednom obchodu. Jde o to absolvovat si několik ztrátových i ziskových obchodů, které budují vaši sebedůvěru a dělají z vás tak úspěšného obchodníka. Přečtěte si jaký je rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným obchodníkem.

Informace a užitečné články, které se vám budou při obchodování a přípravě na budoucí obchody hodit.