Proč se vyhnout online interaktivním burzovním grafům a 3D burzovním grafům

Interaktivní burzovní grafy můžete najít na stránkách s bezplatnými grafy, jako jsou burzovní grafy Yahoo, interaktivní grafy Google nebo Reuters. Jsou však použitelné? Jaké jsou jejich hlavní nedostatky?

Tyto online technické grafy jsou dobré, pokud chcete mít přehled o situaci na trhu. Nejsou však tak dobré, pokud plánujete použít nějaký screener trhu k nalezení nejlepšího výběru pro své portfolio a poté připravit obchodní nastavení nebo ideální ETF obchodní výběr.

Hlavní nevýhodou online interaktivních grafů prezentovaných těmito webovými stránkami je, že jejich bezplatné interaktivní grafy nejsou příliš přizpůsobitelné. Nabízejí pouze omezené možnosti toho, jak mohou být jejich online grafy upravovány. Jaké indikátory lze použít, jaký časový rámec a jaké časové období lze zmapovat. A konečně jejich graf nelze použít jako graf v reálném čase, protože jejich data jsou zpožděna.

Zde je několik příkladů technických cenových grafů z oblíbených grafických webů v USA.

Příklad interaktivního grafu Yahoo                                      Příklad interaktivního grafu Google

                       

3D burzovní grafy

Pokud jde o tento problém, rád bych zmínil svůj názor, že hledání jakéhokoliv druhu 3D grafu je naprostá ztráta času. Pro technickou analýzu jsou mnohem horší než běžné 2D grafy.

Existuje nějaké řešení pro bezplatné burzovní grafy?

Ano, našel jsem jednu webovou stránku, která je docela použitelná. FinViz nabízí technické grafy a velmi dobrý screener trhu. Chcete-li však mít výhodu všech funkcionalit, měli byste zvážit využití jejich placených služeb.

Jejich interaktivní grafy jsou opravdu dobré, pokud vezmu v úvahu, že mluvíme o online stránce. Jejich interaktivní burzovní grafy již mají vizualizované některé důležité trendové linie a úrovně podpory.

Zde je příklad jejich technického burzovního grafu, který je k dispozici online.

Jejich stránka také nabízí několik dalších funkcí, jako například screener trhu a mnohem více. Pokud vás zajímají bezplatné online grafy nebo screenery, podívejte se na jejich webové stránky.

Další možnost technického grafu

Když se mě někdo zeptá, doporučuji toto řešení. Kupte si software AmiBroker – jedná se pouze o jednorázový poplatek. A pak použijte některé bezplatné zdroje, jako je Yahoo, k aktualizaci dat v Amibrokeru každý den, týden nebo podle potřeby. A přizpůsobte své grafy v Amibrokeru tak, jak chcete. Vyberte tolik časových rámců na jedné obrazovce, kolik chcete, definujte své vlastní technické ukazatele, které chcete použít.

Přizpůsobování je velmi velkou výhodou použití Amibrokeru s nějakým zdrojem dat pro technickou analýzu. Jak je uvedeno výše, jedná se o alternativu k online interaktivním grafům dostupným na webových stránkách.

Více na souvisejících stránkách

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.