Stojí akcie GOOGL – Alphabet – před masivním poklesem?

Akcie společnost Alphabet (dříve Google) se pohybují již mnoho měsíců ve velkém pásmu. Poslední vývoj ceny naznačuje, že se možná brzy dočkáme rozuzlení záhady dalšího vývoje ceny.

Z grafů akcie GOOGL vyplývá, že investoři postrádají další impulzy pro silnější nákupy. A tím i pro potenciální růst do nových maxim nad 800 USD.

Naopak je stále více signálů, že většině investorů, kteří mají akcie GOOGL nakoupené, dochází trpělivost a postupně se těchto akcií zbavují.

První z nich je na grafu zcela jasně patrná formace trojitého maxima, která se vytvořila během posledních 12timěsíců.

20160504_GOOGL_chart_analysis_from_simple-stock-trading-com

Cena se od této hranice dokázala vždy prudce odrazit. Ba někdy až příliš rychle ztratily akcie zisky z předchozích týdnů či měsíců.

Druhým významným signálem je posun ceny pod 200denní klouzavý průměr. Tato technická hranice jasně ukazuje slabou nákupní náladu.

20160504_GOOGL_daily_chart_analysis_from_simple-stock-trading-com

Vzhledem k této situaci se domnívám, že před akciemi GOOGL je krušné období. I když krátkodobě vytvořila spodní hranice pásma ceně podporu, není to na dlouho.

Předpokládám, že brzy dojde k prolomení 700 USD úrovně dolů a cena se začne propadat. Nejbližší další hranice podpory je až u 550 USD, kde takový pokles bude mít svůj cíl.

Máte nakoupeny akcie GOOGL ve svém portfoliu? Hodláte s nimi obchodovat? Napište mi své názory na tuto akcií na můj Twitter nebo Facebook profil, případně emailem.

 

Posted in Články.