Jednoduchý a snadno použitelný etf screener

Jednoduchý ETF screener je dobrým nástrojem pro obchodníka s ETF. Takový jednoduchý nástroj je nyní dostupný na stránce FinViz pro každého obchodníka nebo investora.

Použití není komplikované. Tento ETF screener může být použit k výběru mnoha různých fondů obchodovaných na burze. Prvním krokem při jakémkoli použití tohoto screeningového nástroje pro filtrování fondů obchodovaných na burze je předvybrat, že budou použity pouze fondy ETF.

To lze provést výběrem hodnoty „-Exchange Traded Fund“ v parametru „Industry“:

Ve skutečnosti obsahuje databáze FinViz více než 1200 fondů obchodovaných na burze. Tento kompletní seznam lze filtrovat pomocí mnoha různých parametrů. Můžete je vybrat pomocí vlastních pravidel systému skenování.

Moje technicky založené ETF obchodní strategie určují několik různých technických parametrů, které by mohly být použity pro další filtrování fondů obchodovaných na burze.

Screening vzorů grafů

První kategorií může být vzor grafu. FinViz dokáže skenovat databázi podle mnoha různých vzorů grafů. Typické a často používané vzory grafů jsou dvojité nebo trojité vrcholy a dna a hlava a ramena jako typické obratové vzory.

Pro pokračování trendu je možné skenovat vzory jako Kanály – bullish nebo bearish. Výběr správného vzoru grafu pro screening lze snadno provést ze seznamu, který je k dispozici pod parametrem „Pattern“.

Níže můžete vidět příklad jednoho z výsledků poskytnutých tímto screenerem. EEM – široce rozvíjející se trhy etf je ve stoupajícím bullish kanálu.

Screening  svíček

Je také možné nastavit screener na hledání specifických svíček. Je možné nalézt ETF s Hammer nebo Doji.

Screening s více parametry

Seznam parametrů, které mohou být nastaveny pro screener fondů obchodovaných na burze, je velký. Je možné kombinovat základní a technické parametry spolu s některými popisnými parametry, jako je úroveň ceny nebo objemu.

Najděte více na souvisejících stránkách:

Přečtete si také další informace o tom jak úspěšně obchodovat na burze.