Úspěšné obchodování na burze

Přijít na to, jak na úspěšné obchodování na burze, může být pro řadu lidí složitá cesta. Obecně se říká, že ten kdo neví kam jde, nedojde nikam. Stejně to platí i pro obchodování na burze.

Trading je obrazem běžného života. Jestliže nejednáte zrovna disciplinovaně v soukromém životě, v tradingu se to projeví stejně. Musíte mít důvěru ve svá rozhodnutí. Pokud nemáte dobrý pocit z toho co děláte, změňte to. Je důležité vědět, kdy neobchodovat. Musíte se vyhýbat emocionálním projevům, když přijdou rychlé zisky nebo ztráty. Je zapotřebí být velmi opatrný. Abych Vám vaši cestu k obchodování na kurze usnadnil, připravil jsem si pro vás souhrn nejdůležitější informací.

Základní rady

Mnozí lidé předpokládají, že obchodování na burze je vcelku snadná aktivita a zaručuje pravidelné vysoké výdělky. Realita ovšem není tak jednoduchá. Pokud vás zajímá, jak provozovat obchodování na burze coby výdělečnou činnost pro zajištění živobytí, měli byste mít povědomí o těchto čtyřech aspektech úspěšného obchodování na burze.

Existuje celá řada vlastností, které by měl mít každý ziskový burzovní obchodník, ale i investor. Musíte mít svou „výhodu“, disciplínu, vizi, zodpovědnost a efektivní správu peněz. Pokud se hodláte stát dobrým obchodníkem, měli by jste mít několik pevných zásad „vítězů v tradingu“. Připravte se na obchodování na burze a nastudujte si tyto zásady.

Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl a tak je důležité se zaměřit na základní body úspěšných burzovních obchodníků. Zjistěte jaké jsou klíčové elementy úspěšného burzovního obchodování.

Plánování

Jestliže obchodník nemá plán, pak se prakticky zbavuje šance na výdělečné obchodování. Plán by měl být v písemné podobě, s pevně stanovenými cíli, s popisem obchodní/investiční strategie, s pravidly vstupu a výstupu do obchodů atd.

Pokud má obchodník plán, může bez problémů ignorovat všechny informace, které neovlivňují jeho obchodování podle plánu. Pokud má obchodník plán, může jej podrobovat sledování, analýze a podle toho jej dále vylepšovat. Jakýkoliv obchodní plán by měl obsahovat také finanční cíle, kterých chce obchodník dosáhnout a popis metody jak toho hodlá dosáhnout. Zamyslete se nad plánem při burzovních obchodech.

Investování

Každý investor či obchodník si vytváří svůj vlastní styl a systém. Všichni ziskoví obchodníci mají vytvořen obchodní plán pro své aktivity a pravidla podle kterých na trhu působí. Díky tomu mohou více kontrolovat své emoce, které jsou často největším nepřítelem burzovního obchodníka i investora. Zjistěte jaký typ investování a obchodování na burze používáte.

Nejčastější problémy při obchodování na burze

Jedním z největších problémů většiny začínajících obchodníků je to, že nemají jasně definovaný systém či metodu, která by jim říkala, kdy vstoupit do obchodu a kdy obchod ukončit. Ale těch problémů je mnohem více.

Proměnlivé podmínky

Žádný trh není stálý, ani ten burzovní. Co fungovalo minulý rok, nemusí v tomto roce fungovat. Nejlepší obchodníci jsou jako chameleoni. Pochopili, že nepřinutí trhy udělat to, co říkají grafy. Místo toho akceptovali, že trh si dělá co chce a podle toho přizpůsobují svůj plán, systém a svá nastavení. Zjistěte, zda se umíte i vy přizpůsobit podmínkám na burze.

Nadbytek informací

Stává se, že se trader často cítí zavalen informacemi, které by měl zpracovat za účelem svých rozhodnutí o obchodních nastaveních, vstupech, či výstupech z obchodů. Přečtěte si moje tipy na zvládání nadbytku informací při burzovním obchodování.

Krachy na burze

Historie investování na akciovém trhu je plná období, kdy se iracionální mánie děje na různých trzích světa a vede ke krachům na akciovém trhu. Můžeme očekávat, že tyto pády se budou opakovat i v budoucnu, protože mnoho investorů se nedokáže poučit z výsledků, které jim tyto krachy poskytují.

Nejznámější a nejzmiňovanější krach v moderních dějinách je krach akciového trhu v roce 1929. Tento pád na burze v roce 1929 byl podpořen úvěrovým boomem, který byl poskytnut na spekulace. Poučte se s nejznámějších krachů na burze.